29/6/2016
Vložil: Jakub
1046
Sdílet: Facebook

Microsoft Edge a testy energetické úspornosti

Proč se Opera brání?

Možná si spousta z vás říká, proč se brání zrovna Opera. Opera nedávno do svého webového prohlížeče integrovala tzv. úsporný režim, který má zmenšit celkovou energetickou náročnost webového prohlížeče na minimum a umožnit tak uživateli, co možná nejdelší výdrž v případě potřeby. Opera svůj produkt testovala a vyladila tak, aby vyšel prohlížeč v tomto režimu energeticky nejméně náročný. Microsoft uvádí, že Operu testoval právě v tomto úsporném režimu, a přesto vyšla energeticky náročněji než Edge.

Odkryjte karty

Opera se vůči výsledkům ohradila a vyzvala Microsoft k tomu, aby zveřejnil specifikace a metodiku prováděných testů, aby bylo možné posoudit jejich relevantnost. Vývojáři šli Microsoftu příkladem a sami zveřejnili velmi podrobnou metodiku provádění svých vlastních testů. Softwarový gigant ovšem zveřejnění vlastní metodiky prozatím nepředložil.

Již se to stalo v minulosti

Již to bude pár let zpátky, co Microsoft představil podobnou studii, která se ovšem netýkala náročnosti na energii, ale množství používané paměti. Tehdy se jednalo o prohlížeč Internet Explorer a opět vyšel z testů nejlépe. Hodnověrnost provedených testů byla opět napadena. Tenkrát se ukázalo, že Microsoft si u svého prohlížeče deaktivoval Flash a JavaScript, zatímco u konkurenčních prohlížečů ponechal tovární nastavení.

Bohužel se obávám, že i v tomto případě máme jednu jedinou jistotu. Totiž, že Microsoft stanovil přesné podmínky tak, aby z nich vyšel lépe než konkurence.

ZPĚT

David Rubek - sídlo - Žižkova 346, 273 09 Kladno -Švermov, IČO: 616 39 133, Zapsán u: Magistrát města Kladna / odbor obecní živnostenský úřad. Kladno 272 52, Starosty Pavla 44

Tento web k poskytování služeb, zabezpečení Vašich dat a anlýze návštěvnosti používá soubory cookies. Jeho používáním s tím souhlasíte. Rozumím