3/8/2016
Vložil: Jakub
1867
Sdílet: Facebook

Hackovací software 1 - Úvod

V dnešní době tvoří kybernetické zločiny více než polovinu všech trestných činů, a tak se lidé začínají ptát, jak se to vlastně dělá? Jak se proti těmto postupům bránit? V následujících dílech seriálu si ukážeme, jaký software lze pro různé útoky použít, jak se kterým útokům bránit, jak která část a operace funguje a v praxi si některé druhy útoků reálně vyzkoušíme.

Potřebné znalosti a styl psaní

Dalo by se říci, že jsem v této oblasti laik. Proto se může stát, že některá má vysvětlení budou nepřesná. V případě, že jste bezpečnostní expert, či hacker profesionál, nemá cenu číst dál, nic nového se pravděpodobně nedozvíte. Zkusím to se svým vysvětlováním vzít od začátku tak, aby vše bylo každému jasné. Nicméně bez logického uvažování a alespoň základních znalostí, jak počítač funguje se zde určitě neobejdete.

Celý seriál se budu snažit pojmout tak, jako bych byl opravdový hacker (budu si občas i nastavovat reálnější obtížnější podmínky apod.). Vy však v žádném případě nic podobného nezkoušejte.

Použitý software

Veškerý software, který budu při svých akcích používat, je volně k stáhnutí na internetu a je hojně používán při testování zranitelností. Všechny mé postupy vychází z návodů jiných lidí (já sám nejsem bezpečnostní expert), všechny je mám ověřené (v článcích budou zdokumentované). Nikdy nehackujte zařízení, které není přímo vaše, nebo k tomu nemáte povolení od jeho majitele! Předem varuji, že všechny návody a aplikace jsou opravdu reálné, a tak logicky není dobré zkoušet hackovat např. Facebookový účet i přesto, že zde možná napíšu návod, jak se to dělá.

Jak určitě nehackovat

Nejprve se v našem seriálu podíváme na to, čemu se při hackování raději vyhnout.

Je pravděpodobné, že osobně žádného hackera ani neznáte. Z toho že jich nebude tolik logicky plyne, že nepůjde zrovna o jednoduchou činnost (jinak by bezpečnostní odborníci nebyli tak dobře placení). Už jen myšlenka, že si do Googlu napíšete "wifi wpa2 cracker tool" či něco podobného si stáhnete a bude to fungovat, je směšná. Před takovým nápadem musím varovat, jelikož 99% aplikací které najdete (např. pro Windows) obsahuje různé malware či viry. Jediné, čeho tím dosáhnete je, že se stanete sami obětí útoků a váš počítač bude zotročen.

V samoobsluze Android najdete desítky různých wifi crackerů. Hodně jsem jich vyzkoušel a výsledek nikdy nebyl takový, jaký jsem potřeboval. Velmi vyjímečně najdete funkční aplikace pro slovníkové útoky, ale většina z nich je stejně obohacena opět nějakým malware apod. Proto vždy dávejte pozor na vydavatele a instalujte produkty pouze od solidních vývojářů.

Na co se podíváme příště

V příštím díle našeho seriálu se podíváme na první software, který budeme používat a řekneme si něco málo o tom, jak fungují hesla v počítači. Také se detailněji podíváme na Linux a základní práci s příkazovým řádkem.

Nakonec začneme i něčím snadným. Ukážeme si, jak dostat z počítače data, přestože nemáte heslo k uživatelskému účtu (což je velmi triviální, ale někde se začít musí).

Kam dál?

Hackovací software 2 - Kali Linux a extrakce dat

Hackovací software 3 - Typy útoků a falešná MAC adresa

ZPĚT

David Rubek - sídlo - Žižkova 346, 273 09 Kladno -Švermov, IČO: 616 39 133, Zapsán u: Magistrát města Kladna / odbor obecní živnostenský úřad. Kladno 272 52, Starosty Pavla 44

Tento web k poskytování služeb, zabezpečení Vašich dat a anlýze návštěvnosti používá soubory cookies. Jeho používáním s tím souhlasíte. Rozumím