13/8/2018
Vložil: Jakub
1210
Sdílet: Facebook

Crowdfundingová alchymie aneb jak úspěšně nakopnout Váš projekt - 2. díl

V minulém článku jsme Vám představili 3 základní “přísady” úspěšné kampaně na crowdfundingových platformách. V dalším díle Vás seznámíme se zbývajícími 3 “ingrediencemi”.

4. Mít vymyšlený způsob odměňování podporovatelů.

Za poskytnutí finančního daru Vaši podporovatelé očekávají odměnu. Odměny tedy musejí být originální, ale i praktické. Nesmíte zapomenout na to, že musíte být schopni své odměny odeslat do celého světa, pokud využijete zahraniční platformu.  Doručit slib je u globálních kampaní zkrátka složitější, protože Vaše odměny pocestují celou zeměkoulí.

Podle zaměření Vašeho projektu se nabízí určitý předmět nebo zážitek. Počet odměn i jejich typ je na Vašem uvážení. Pamatujte však na zlaté pravidlo, méně je někdy více:-)

                      

 

5. Mít vybudovanou komunitu fanoušků (sociální sítě), vč. e-mailové databáze uživatelů.

Bez komunity fanoušků nelze v dnešní době rozvíjet podnikání a totéž platí pro úspěšnou kampaň na crowdfundingové platformě. Na budování komunity je samozřejmě třeba pracovat nejen před zahájením kampaně, ale také během ní (viz přísada č. 6) a především po ní.

 

6. Mít pevnou vůli na své kampani neustále pracovat, a to hlavně po jejím spuštění - komunikace s podporovately.

V návaznosti na předchozí bod Vás jistě nepřekvapí, že musíte se zájemci o podporu komunikovat, odpovídat na jejich dotazy a neustále přidávat obsah na sociální sítě.

Buďte připraveni na milé i nemilé komentáře. Nemůžete se zalíbit každému. Vždy se najde někdo, komu se Váš projekt nebude zdát dost dobrý. Zkrátka udržujte pravdivou a upřímnou komunikaci s celým publikem. Lidé chtějí vědět, jak se Vám vede:-)

Hodně štěstí s Vaším projektem!

Tým dr.abe

 
ZPĚT

David Rubek - sídlo - Žižkova 346, 273 09 Kladno -Švermov, IČO: 616 39 133, Zapsán u: Magistrát města Kladna / odbor obecní živnostenský úřad. Kladno 272 52, Starosty Pavla 44

Tento web k poskytování služeb, zabezpečení Vašich dat a anlýze návštěvnosti používá soubory cookies. Jeho používáním s tím souhlasíte. Rozumím