Tržiště a katedrála

21/10/2016

"U komplexních softwarových produktů, jako jsou sociální sítě, či operační systémy, existují dva základní modely toho, jak funguje vývoj - tržiště a katedrála. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké mají výhody a nevýhody? A jaké zástupce těchto modelů známe? Pojďme se na to spolu podívat."

Programátor VS písař

2/10/2016

"Pokud podnikáte v IT a zaměstnáváte či spolupracujete s programátory, možná jste si již všimli, že mezi jedinci jsou opravdu podstatné rozdíly. Čím jsou tyto rozdíly způsobeny? A podle čeho poznáte opravdu dobrého programátora? Podívejme se na to spolu."

Hackovací software 3 - typy útoků a falešná MAC adresa

26/8/2016

"V dnešním díle se podíváme na základní typy útoků, se kterými se můžeme setkat (teoreticky), podíváme se, jak se tvoří nebo, kde se berou slovníky a změníme si MAC adresu síťové karty. Zároveň to bude poslední teoretický díl našeho seriálu."

Hackovací software 2 - Kali Linux a extrakce dat

13/8/2016

"V dnešním díle našeho seriálu se podíváme na Kali Linux, řekneme si základy práce s tímto operačním systémem a podíváme se, jakým způsobem lze tento nástroj použít k extrakci dat z počítače bez přístupu k operačnímu systému, jak tento systém použít k záchranné operaci. Tento návod není ani tolik o hackování, patří spíš k Linuxovým tutoriálům, ale někde se začít musí."

Hackovací software 1 - Úvod

3/8/2016

"Vzhledem k tomu, že se jedná o populární téma a sám se o něj zajímám, rozhodl jsem se napsat seriál pro laickou veřejnost, zabývající se bezpečností, postupy hackerů, postřehy a zajímavostmi v oboru bezpečnosti."

Předchůdce filmu coby masové zábavy.

26/7/2016

"Historie panoramatických obrazů 1767 - 1894 . "

Přírodní zákony v informačních technologiích

25/7/2016

"V našem světě vše se vším souvisí, a tak i přírodní zákony, které platí v reálném světě se jistým způsobem promítají dál. I když to není na první pohled patrné, fyzikální a přírodní zákony jsou v tomto oboru opravdu rozhodující. Pojďme se podívat, jak těmto zákonům nepodlehnout."

Microsoft Edge a testy energetické úspornosti

29/6/2016

"Microsoft nedávno vydal "studii", ve které uvádí že měřením a analýzou zjistil, že Microsoft Edge je energeticky nejméně náročný prohlížeč. Celá věc se ale nelíbila firmě Opera Software, vývojáři Opery totiž mají k dispozici úplně jiné výsledky. Co za tímto sporem stojí?"

1 | 2 | 3 | 4 | 5

David Rubek - sídlo - Žižkova 346, 273 09 Kladno -Švermov, IČO: 616 39 133, Zapsán u: Magistrát města Kladna / odbor obecní živnostenský úřad. Kladno 272 52, Starosty Pavla 44

Tento web k poskytování služeb, zabezpečení Vašich dat a anlýze návštěvnosti používá soubory cookies. Jeho používáním s tím souhlasíte. Rozumím