Objektové a inline programování

12/11/2016

"Existují dva základní způsoby, jak pojmout zdrojový kód. Jaký je mezi nimi rozdíl, který je výhodnější a proč touto cestou jít?"

Počítačové viry a vše kolem nich

12/11/2016

"Počítačové viry nás terorizují snad od samého počátku internetu. Co ovlivňuje jejich funkčnost? Jak se virům bránit? A existují operační systémy, kde viry nejsou?"

Proč pravidelně obměňovat webové stránky?

22/10/2016

"Webové stránky je důležité udržovat aktuální. Proč? Jak často svůj web měnit? Co se stane, když to dělat nebudete? A jak to dělat s nejmenšími možnými náklady? Přesně tomu se bude věnovat tento článek."

Tržiště a katedrála

21/10/2016

"U komplexních softwarových produktů, jako jsou sociální sítě, či operační systémy, existují dva základní modely toho, jak funguje vývoj - tržiště a katedrála. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké mají výhody a nevýhody? A jaké zástupce těchto modelů známe? Pojďme se na to spolu podívat."

Programátor VS písař

2/10/2016

"Pokud podnikáte v IT a zaměstnáváte či spolupracujete s programátory, možná jste si již všimli, že mezi jedinci jsou opravdu podstatné rozdíly. Čím jsou tyto rozdíly způsobeny? A podle čeho poznáte opravdu dobrého programátora? Podívejme se na to spolu."

Hackovací software 3 - typy útoků a falešná MAC adresa

26/8/2016

"V dnešním díle se podíváme na základní typy útoků, se kterými se můžeme setkat (teoreticky), podíváme se, jak se tvoří nebo, kde se berou slovníky a změníme si MAC adresu síťové karty. Zároveň to bude poslední teoretický díl našeho seriálu."

Hackovací software 2 - Kali Linux a extrakce dat

13/8/2016

"V dnešním díle našeho seriálu se podíváme na Kali Linux, řekneme si základy práce s tímto operačním systémem a podíváme se, jakým způsobem lze tento nástroj použít k extrakci dat z počítače bez přístupu k operačnímu systému, jak tento systém použít k záchranné operaci. Tento návod není ani tolik o hackování, patří spíš k Linuxovým tutoriálům, ale někde se začít musí."

Hackovací software 1 - Úvod

3/8/2016

"Vzhledem k tomu, že se jedná o populární téma a sám se o něj zajímám, rozhodl jsem se napsat seriál pro laickou veřejnost, zabývající se bezpečností, postupy hackerů, postřehy a zajímavostmi v oboru bezpečnosti."

1 | 2 | 3 | 4

Jméno: David Rubek, Sídlo: Družstevní 63, 273 64 Doksy, IČ: 61639133, Evidenční číslo: 1/0376/95/00, Vydal úřad: OŽÚ, MÚ Rakovník