23/9/2017
Vložil: Jakub
1597
Sdílet: Facebook

Náš redakční systém – otázky a odpovědi

Je Váš systém na míru nebo opensource?

Nejsnazší odpovědí je od každého trochu. Naše řešení redakčního systému se skládá z frameworku CakePHP, který obsahuje základní jádro systému a podpůrné knihovny pro všechno, co můžete v budoucnu potřebovat. Další věcí, kterou používáme je Croogo CMS, což je v podstatě základní správce obsahu. Obsahuje typy obsahu, překladový modul, modul pro práva uživatelů, nastavení webu, taxonomie a podobě. Jedná se však jen o základní stavební kameny. Nezbytné je vytvořit navíc i grafickou šablonu, nastavit datovou strukturu webu a obvykle i použít náš vlastní modul, či nějaký modul na míru vytvořit.

Slyšel jsem, že opensource systémy jako Wordpress nejsou bezpečné. Je to pravda? Jak je na tom Váš systém?

Nebezpečnost opensource systémů tkví v jejich rozšíření. Vzhledem k tomu, že v současnosti Wordpress využívají miliony webů, je pro případné agresory výhodné vyvíjet hackovací nástroje, s nimiž budou moci weby napadat. Naopak spojení našich nástrojů je unikátní. Nevíme o tom, že by se v ČR vůbec používalo a dokonce i v zahraničí se jedná o velmi nezvyklou kombinaci. CakePHP má navíc špičkové bezpečnostní komponenty, které Váš systém velmi dobře chrání. I proto za poslední 4 roky nemáme zprávu o jediném bezpečnostním problému s našimi weby. V případě, že by se přeci jen nějaké bezpečnostní riziko objevilo, v rámci servisu případné potíže rychle odstraníme.

Jak je to s licencemi k Vašemu systému a právy na jeho vlastnictví?

Naše řešení redakčního systému neobsahuje žádný licencovaný software, který by se musel pravidelně hradit. Po předání projektu je systém plně ve vašem vlastnictví. Můžete jej prodat, pronajímat, libovolně namnožit, a to i bez našeho vědomí. Pokud budete však vyrábět nové instance webu, doporučujeme obrátit se znovu na nás. Usnadníte si tím práci.

Když se rozhodnu za pět let změnit design, budu muset znovu předělávat celý web?

Ne. Součástí redakčního systému je šablona, pomocí které lze kdykoliv vytvořit nový design bez nutnosti kompletně přepracovávat celý systém. Většina zodpovědných klientů mění design svého webu cca jednou za tři roky, což je průměrná doba, kdy se trendy webdesignu mění.

Nemá redakční systém nějaké speciální nároky na hosting, které by bylo náročné splnit?

Ne. Web můžete hostovat v podstatě u libovolného hostera, který poskytuje běžné služby. Dobré zkušenosti máme např. s Wedos, či Forpsi, ale v minulosti jsme weby umísťovali i na desítku jiných hostingových služeb a vždy bez větších obtíží. Pokud se nějaké potíže objeví, není nic jednoduššího, než přejít k jinému hosterovi. Základními požadavky jsou Linux, PHP 5.6 a databáze MySQL.

Je Váš systém vhodný pouze pro webové prezentace, či jste schopni navrhnout jakoukoliv myslitelnou aplikaci?

Náš redakční systém je vhodný absolutně k čemukoliv, co si dokážete představit. Díky propracované MVC struktuře a efektivnímu pojetí databáze a uložení dat může systém umět v podstatě všechno, co nám budete schopni vysvětlit. Situace, ve kterých bychom toto řešení nedoporučovali, nastávají jen vzácně, např. u e-shopů, u nichž preferujeme Prestashop.

Když budu chtít navrhnout novou funkčnost, nebude to příliš drahé?

Záleží samozřejmě na složitosti funkce, kterou budete do webu chtít přidat, ale všeobecně se dá říct, že naše cena je vždy buď srovnatelná s konkurencí, nebo levnější. To je způsobeno tím, že základní stavební kámen webu – CakePHP je velmi efektivní při vývoji, vysoce škálovatelný a libovolně rozšířitelný.

Když si u vás nechám navrhnout web, znamená to, že jsem na Vás do budoucna závislý?

Jde o úhel pohledu. Náš systém je psaný dle norem a specifikací, které se dají snadno dohledat na internetu a jsou velmi dobře zdokumentované. Každý vzdělaný programátor s potřebnou praxí dokáže systém modifikovat. Pravda je ale taková, že naše firma má s tímto systémem samozřejmě největší zkušenosti, takže vám můžeme vždy navrhnout nejnižší cenu.

Dostanu od Vás ke své aplikaci či webu i PHP Unit testy?

V případě běžných webových prezentací, či jednodušších aplikací nejsou PHP Unit testy potřeba. U složitějších aplikací jsou testy časově velmi náročné a poskytujeme je za speciální příplatek jako volitelnou položku. Nicméně v praxi je velmi vzácné, že by o to klienti měli zájem. To je dáno tím, že většina zákazníků upřednostňuje nižší cenu. V případě testů se totiž zdaleka nejedná o nízkonákladovou položku.

Lze u Vás sjednat nějaké speciální příplatkové služby?

Za cenu pravidelných poplatků můžete získat pravidelnou kontrolu SEO optimalizace a případnou korekci. Jako nadstandard také poskytujeme sledování chování návštěvníků na webu a případná doporučení na úpravu webu, aby byl z marketingového a psychologického hlediska účinnější. V neposlední řadě nabízíme online kampaně (Sociální sítě, Google Adwords), správu profilů na sociálních sítích, copywriting a spoustu dalších služeb.

Pokud máte nějaké další dotazy, které nebyly zodpovězeny, neváhejte mě kontaktovat na emailu programator@dr-abe.cz.

 

ZPĚT

David Rubek - sídlo - Žižkova 346, 273 09 Kladno -Švermov, IČO: 616 39 133, Zapsán u: Magistrát města Kladna / odbor obecní živnostenský úřad. Kladno 272 52, Starosty Pavla 44

Tento web k poskytování služeb, zabezpečení Vašich dat a anlýze návštěvnosti používá soubory cookies. Jeho používáním s tím souhlasíte. Rozumím